Ekonomi

EESOB Başkanı Birsen’den Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Kanunu’nda düzenleme talebi

Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EESOB) Lideri Ekrem Birsen, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

Birsen, yaptığı açıklamada, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun’un, esnaf ve sanatkarlar nezdinde haksız rekabete yol açtığını öne sürdü.

Söz konusu kanunla zincir mağazaların, eserlerini aracısız olarak direkt fabrikalardan alarak bayi karını ortadan kaldırdığını tabir eden Birsen, şunları kaydetti:

“Bu da bizim açımızdan haksız rekabet ortamı yaratıyor. Bu nedenle bu kanunun tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Zincir mağazalar, aklınıza gelebilecek her türlü eseri satabiliyor. Esnaf ve sanatkarlar ise ruhsatlarında yazan faaliyet bahisleriyle ilgili ticaret yapabiliyor. Bu, haksız rekabet manasına geliyor. Herkesin yaptığı işle alakalı eser satabilmesi sağlandığında ve haksız rekabet ortadan kaldırılmış olduğunda ticaret nizamı, Türkiye’de daha iyi işlemiş olacaktır. Bu nedenle bizim en büyük beklentimiz, bu yasanın yeniden düzenlenerek, Türkiye’deki ticari sistemin yapılandırılmasını sağlamaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu