Haber

Şehit Öğretmenler Anıtı Yeşilleniyor

Keçiören Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü iş birliğiyle ilçeye bağlı Yükseltepe Mahallesi’nde inşa edilen ‘Öğretmen Hatıra Ormanı ve Şehit Öğretmenler Anıtı’ çevresinde peyzaj çalışmaları sürüyor. Ekipler, anıtın etrafına çim sarma çalışmasıyla buranın daha estetik görünmesini sağlıyor.

Başkent’e şehit öğretmenler için değerli bir anıt ve hatıra ormanı kazandırdıklarını söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Öğretmen Hatıra Ormanı ve Şehit Öğretmenler Anıtımızın açılışını yaptık. Geniş bir alana sahip olduğu için peyzaj çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Anıtımızı 344 dönüm arazi üzerine inşa ettik. Burada da 344 dönümlük geniş bir orman ve mesire alanını şehrimize, başkentimize ve Keçiören’e kazandırdık. Şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” söz konusu.

Öğretmenler Hatıra Ormanı ve Şehit Öğretmenler Anıtı, Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana şehit olan birçok öğretmeni temsil eden türbelerin bulunduğu 344 bin metrekarelik (334 dönüm) bir alan üzerinde yer alıyor. 210 binden fazla fidan dikilen anıt, Türkiye’nin ilk Şehit Öğretmenler Anıtı olma özelliğini de taşıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu