Haber

Vize ilçesinde içme suyu kuyusu açıldı, Pınarhisar ilçesinde doğalgaz altyapı çalışmaları devam ediyor

Vize ilçesinde içme suyu kuyusu açıldı.

Belediye Başkanı Ercan Özalp, grupların çalışmalarını takip ederek bilgi aldı.

Doğal sebeplerden kaynaklanan küresel ısınma ve kuraklığın etkisini azaltmak için çalıştıklarını belirten Özalp, artan su ihtiyacı nedeniyle vatandaşlara kesintisiz su hizmeti sunmak amacıyla hareket ettiklerini belirtti.

140 metrelik sondajla saatte 30 ton su kapasiteli yeni bir su kuyusunun açıldığını anlatan Özalp, 400 metrelik su sınır bağlantı borularının da döşendiğini kaydetti.

İlçedeki su sıkıntısını en aza indirmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Özalp, “Kuraklık nedeniyle suyun azalması nedeniyle ilçemizde su kaynakları yetersiz gelmeye başladı. Bunu en aza indirmek hedeflerimiz arasında. insanımızın susuz kalmasın diye yaptığımız sondaj çalışmasında sorun yok” dedi. dedi.

Doğalgaz altyapı çalışması

Pınarhisar ilçesinde doğalgaz altyapı çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı İhsan Talay, GAZDAŞ ekiplerinin Orta Mahalle’deki çalışmalarını takip ederek bilgi aldı.

Talay, gazetecilere ilçedeki doğalgaz altyapısının yüzde 95 oranında tamamlandığını söyledi.

Doğal gazın her konuta ulaşması için ekiplerin var gücüyle çalıştıklarını belirten Talay, eylül ayında tali hatlar ve kutulama ile çalışmaların tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Talay, bina içi tesisatını yaptırarak abonelik şartlarını yerine getiren vatandaşların doğalgaz kullanmaya başlayabileceklerini bildirdi.

haber-kure.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu